Podpisanie umowy z „Brzozowski Grabowiecki Architekci”
2011-08-19

W dniu 17 sierpnia 2011 r. podpisano umowę pomiędzy Muzeum Wojska Polskiego a „Brzozowski Grabowiecki Architekci” sp. z o.o. na szczegółowe opracowanie pracy konkursowej, wybranej w konkursie na koncepcję programowo-przestrzenną Muzeum Katyńskiego w budowli i otoczeniu kaponiery w Cytadeli Warszawskiej, oraz nadzór autorski nad realizacją robót.

Nowe wizualizacje Muzeum Wojska Polskiego
2011-07-12

Prezentujemy kolejne wizualizacje kompleksu Muzeum Wojska Polskiego, który powstanie na terenie Cytadeli Warszawskiej. Zostały one przygotowane przez pracownię WXCA, która w 2009 roku wygrała międzynarodowy konkurs na opracowanie i realizację prestiżowego projektu MWP.

Transport sprzętu ciężkiego z okolicy Kaponiery
2011-06-20

Zakończyły się kolejne prace przygotowujące teren Cytadeli Warszawskiej pod inwestycje Muzeum Wojska Polskiego. W ostatnich miesiącach z okolicy Kaponiery przetransportowano liczny sprzęt ciężki, dzięki czemu teren w jej bezpośrednim otoczeniu został przygotowany do dalszych działań adaptacyjnych budynku, w którym mieścić się będzie oddział MWP – Muzeum Katyńskie.

Pielgrzymka rodzin katyńskich do Smoleńska i Katynia
2011-04-20

Tegoroczna pielgrzymka rodzin katyńskich do Smoleńska i Katynia uczestniczyła w  uroczystościach z udziałem prezydentów Polski i Rosji.

Miejscy radni na Cytadeli
2011-04-06
6 kwietnia br. w Biurze Budowy Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej odbyło się posiedzenie Komisji Planowania Przestrzennego Rady Dzielnicy Żoliborz. Gospodarzem spotkania był z-ca dyrektora MWP ds. inwestycyjnych – Pan Dariusz Matlak. Celem spotkania było przedstawienie szczegółowej koncepcji zagospodarowania Cytadeli Warszawskiej przez Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Katyńskie. Koncepcję zagospodarowania pod siedzibę przyszłego Muzeum WP przedstawił szef zwycięskiego zespołu (WXCA) Pan Szczepan Wroński.
Życzenia Świąteczne
2010-12-23

Muzeum Wojska Polskiego

Serwis informacyjny
2010-12-15
W odpowiedzi na duże zainteresowanie społeczne postanowiliśmy uruchomić specjalny serwis informacyjny dotyczący projektu budowy Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej. Częste aktualizacje pozwolą na bieżąco śledzić zaawansowanie prac nad projektem. Ponadto do waszej dyspozycji pozostają działy dot. samego konkursu na koncepcje urbanistyczno-architektoniczną wraz z nadesłanym pracami. Przygotowaliśmy również historię Cytadeli Warszawskiej w pigułce do zapoznania z którą gorąco zachęcamy. W działach Media oraz Multimedia możecie na bieżąco zapoznawać się z opiniami dziennikarzy oraz przeglądać prezentacje oraz galerie związane z inwestycją.